ترکیه مرزهای خود بجز ایران را بازگشایی کرد
ترکیه مرزهای خود بجز ایران را بازگشایی کرد
ژوئن 13, 2020
پاسپورت ترکیه
انواع پاسپورت ترکیه
ژوئن 21, 2020

پایان مراحل سنتز یک داروی ضد کرونا در ترکیه

پایان مراحل سنتز یک داروی ضد کرونا در ترکیه
وزارت صنعت و فنآوری ترکیه از پایان مراحل سنتز بومی یک داروی موثر برای درمان بیماران کرونایی خبر داد.
وزارت صنعت و فنآوری ترکیه طی بیانیه‌ای از پایان مراحل سنتز بومی دارویی به نام «فاویپیراویر» که از جمله داروهای مورد استفاده برای درمان بیماران کرونایی در جهان به شمار می‌رود، خبر داده و اعلام کرد: این دارو امروز در جریان بازدید رسمی دکتر مصطفی گوزل دانشیار دانشگاه مدیپل استانبول، زینب آتابای رئیس هیئت مدیره شرکت صنایع شیمایی آتابای و پروفسور، حسن ماندال و سازمان تحقیقات علمی و فنآوری ترکیه «توبیتاک» رونمایی شد.
مصطفی وارانک، وزارت صنعت و فنآوری ترکیه در پی این دیدار به خبرنگاران اعلام کرد: داروی سنتز شده با ابتکار ملی و بومی (برای مقابله با کرونا) تولید کردیم. وزیر بهداشت ترکیه نیز در نشست کابینه دولت گفت که دستور صدور هرچه سریع‌تر پروانه تولید انبوه و استفاده از این دارو را داده است. در پی اتمام سریع تمام مراحل لازم به امکان استفاده و صادرات این داروی دست خواهیم یافت.
وی همچنین تاکید کرد: دست‌یابی به مرحله اخذ پروانه برای داروی سنتز شده درمان کرونا که به ابتکار ملی و بومی تولید کردیم، مایه خرسندی و افتخار است. برنامه‌ریزی می‌کنیم پس از این مرحله برای درمان بیماران کرونایی از این دارو استفاده و به سایر کشورهای صادر کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *