سفر به ترکیه
طرح ترکیه برای احیای گردشگری تابستان ۹۹
می 28, 2020
مرز بازرگان
مرز بازرگان بازگشایی شد
ژوئن 4, 2020

پاسپورت سلامت چیست؟

پاسپورت سلامت

پاسپورت‌های سلامت، گواهینامه‌هایی دیجیتالی‌ هستند که شرایط سلامتی افراد را در رابطه با ویروس کووید ۱۹ تایید می‌کنند و هم‌اکنون، برخی از دولت‌ها در حال مذاکره برای استفاده از این مدرک برای آغاز دوباره سفر هستند.

ماه‌ها از شروع بیماری همه‌گیر کرونا در جهان می‌گذرد و کماکان سفر در بیشتر نقاط، برای جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری ممنوع است. در این میان، برخی از کشورها گرد هم جمع شده‌اند و به‌دنبال راه‌حلی برای فراهم‌کردن امکان سفر هستند. پاسپورت سلامت، ممکن است آغازگر سفر در دنیای امروز ما باشد.
برنامه‌ی اعطای گواهینامه‌ی ما این اطمینان را به مهمانانمان در ترکیه خواهد داد که تعطیلات خود را در شرایطی ایمن و با رعایت اصول بهداشتی به سر خواهند برد و خیال آن‌ها را طی مدت بازدید از ترکیه آسوده نگه خواهد داشت.
این گواهینامه بین‌المللی در واقع یک مدرک دیجیتالی است که وضعیت سلامتی یک فرد را تایید می‌کند و نشان می‌دهد که تست وی برای بیماری کووید ۱۹، منفی است.
سیستم سلامت کیو‌آر رنگی (colour-coded QR health system) کشور چین، مشخص می‌کند که فرد موردنظر دارای ریسک مسری‌بودن است یا خیر. پاسپورت‌های سلامت نیز با کارکردی مشابه با همین سیستم، قرار است از داده‌های آزمایش آنتی‌بادی کووید ۱۹ استفاده کنند تا نشان دهند که آیا این فرد اخیرا به ویروس مبتلا بوده است یا خیر. اما نگرانی‌های بسیاری درباره کارآیی این اسناد وجود دارند که باید به آن‌ها توجه کرد.
در حال حاضر، قبل از صدور پاسپورت‌های سلامت، به تحقیقات بیشتری نیاز است؛ اما این احتمال وجود دارد که به‌زودی برای آغاز پروازها، این پروژه وارد مرحله آزمایش شود. در ماه آوریل، شرکت هواپیمایی امارات، اولین ایرلاینی بود که از مسافران، قبل از سوار شدن در هواپیما تست کرونا گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *