معرفی بازارهای محلی استانبول

اصلاحیه;برقراری مسیر پروازی تهران-استانبول هواپیمایی قشم
احتمال عقب افتادن پروازهای خارجی به ترکیه
جولای 4, 2020
هنگام سفر به ترکیه لیر ببریم یا دلار؟
هنگام سفر به ترکیه لیر ببریم یا دلار؟
جولای 6, 2020

معرفی بازارهای محلی استانبول

معرفی بازارهای محلی استانبول

معرفی بازارهای محلی استانبول

معرفی بازارهای محلی استانبول

معرفی بازارهای محلی استانبول

خرید کردن همیشه جذاب است ; خرید در بازار محلی استانبول تعریفی خاص دارد ; خواه در دل بازاری لوکس و مجلل در محله ای مرفه باشد و یا بازاری کوچک و محلی در روستایی دورافتاده و کویری; همین که قرار است در میان حجمی از اجناس مختلف و رنگارنگ بگردی و تنوع را با تمام وجود درک کنی; لذتی دو چندان دارد.
بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول | Grand Bazaar

قطعا یکی از انتخاب های اول برای گشت و گذار در بازارهای سنتی شهر استانبول; همین بازار بزرگ است; بازارای که یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین بازارهای سرپوشیده دنیاست و سالانه حدود ۲۵۰ هزار گردشگر را به خود فرا می خواند; در این بازار به راستی بزرگ، بیش از ۶۰ خیابان مسقف و ۵۰۰۰ مغازه مختلف و ۲۲ ورودی به چشم می خورد; البته امکانات این بازار تنها به همین جا محدود نمی شود و دو مسجد، چندین آبنما، دو حمام و کافه و رستوران نیز از دیگر امکاناتش محسوب می شوند.
خرید سوغاتی هایی چون لوستر، ظروف سرامیکی دست ساز، منسوجاتی چون قالیچه و لیف و …;عتیقه جات جالب توجه، جواهرات و البته خوشمزه هایی مانند باقلوا، قهوه و ادویه در بازار بزرگ استانبول منتظر شما هستند.
بازار آراستا

بازار آراستا

بازار آراستا | Arasta Bazaar


بازار آراستا برخلاف بازار بزرگ، بازاری ساده، سنتی و کوچک است که در آن حدود ۴۰ مغازه مختلف در دو طرف خیابان به چشم می خورد; گشت و گذار در بازار آراستا، ارمغانی از رو به رو شدن با صنایع دستی و اجناس سنتی استانبول است که دیدن شان خالی از لطف نیست.
این بازار، بازاری دوست داشتنی در قلب محله تاریخی سلطان احمد بوده و درست در پشت مسجد مشهور آبی و دقیقا در کنار کاخ موزه اعظم موزائیک قرار گرفته است. بنابراین می توانید گردش در بازار آراستا را به بعد از بازدید از مسجد و موزه موکول کنید.
از جمله چیزهایی که در این بازار به چشم می خورند می توان به مواردی چون; قالیچه، جواهرات، صنایع دستی ترکی، ظروف سرامیکی، چشم نظر و … اشاره کرد.
 شنبه بازار بشیکتاش

شنبه بازار بشیکتاش

شنبه بازار بشیکتاش | Beşiktaş Bazaar

بشیکتاش یکی از محله های اروپایی استانبول است که در کناره بسفر قرار گرفته و برخی از مهم ترین جاذبه های این شهر تاریخی; همچون کاخ دولمه باغچه را در خود جای داده است; بشیکتاش هر هفته میهمان شنبه بازاری چند طبقه و پویاست که در عرض یک روز به مکانی دیگر تبدیل می شود; در این شنبه بازار با دسته های مختلفی از جواهرفروشان; فروشندگان مواد غذایی تازه و لباس های پر نقش و نگار و متنوع و روسری های زیبا رو به رو می شوید.
در طبقه اول این شنبه بازار می توانید ; به خرید مایحتاج خوراکی خود بپردازید و در طبقه دوم هرگونه لوازم خانگی و پوشاک و هر چه را که تصور کنید در آن خواهید دید.
در انتها می توانید در کافه کوچک شنبه بازار بشیکتاش نفسی تازه کنید و برای بازگشت انرژی خود را بازیابید.
سه شنبه بازار کادیکوی

سه شنبه بازار کادیکوی

سه شنبه بازار کادیکوی | Kadıköy Salı Bazaar

کادیکوی بازار بزرگ و وسیعی در بخش آسیایی شهر دوست داشتنی استانبول است که هر سه شنبه بر پا می شود; با متر و اتوبوس به راحتی می توانید خود را به این بازار محلی برسانید و در زیر ردیف های طولانی سایبانهای سفید رنگش به گردش خرید طور بپردازید; در این سه شنبه بازار محلی فروشنده های آواز خوان را می بینید که مردم را به خرید اجناس رنگی و جذاب خود دعوت می کنند.
در سه شنبه بازار کادیکوی نیز همه رقم چیزی را می توانید گیر بیاورید; از میوه ها و سبزیحات تازه بگیرید تا لباس ها و پوشاک مختلف; اگر صبح زود به سراغ این سه شنبه بازار بروید; می توانید بهترین جنسی را که پیدا می شود تهیه کنید و اگر صبر کنید تا بازار از جمعیت خالی شود، گرچه شاید آن چیزی را که می خواهید گیر نیاورید، اما قطعا همان را با نصف قیمت می توانید بخرید.
چهارشنبه بازار یشیلکوی

چهارشنبه بازار یشیلکوی

 

چهارشنبه بازار یشیلکوی | Yeşilköy Çarşamba Bazaar

چهارشنبه بازار دیگری در شهر استانبول وجود دارد ; که این بار در منطقه یشیلکوی استانبول قرار دارد; این محله به سبب فضای سبز بیش تر و کیفیت بالاترش شناخته شده است; در کوچه این چهارشنبه بازار باکلاس، غرفه هایی با اجناس درجه یک خواهید دید که با نظم و ترتیب قابل توجهی در کنار هم قرار گرفته اند.
در کل چهارشنبه بازار یشیلکوی فضایی حدود ۱۲ هزار متر مربع را در برگرفته و در این فضای وسیع حدود ۲۰۰۰ غرفه خواهید دید; در غرفه های این چهارشنبه بازار مغازه های گل فروشی، چایخانه و لوازم آرایش به چشم می خورد.
در اکثر غرفه ها برای خرید می توانید از کارت اعتباری استفاده کنید.
توجه داشته باشید که قیمت ها در چهارشنبه بازار یشیلکوی قدری از دیگر بازارهای محلی و سنتی استانبول بالاتر است.
بازار اولوس

بازار اولوس

بازار اولوس | Ulus Market

بازار اولوس که با نام بازار سوسایتی (بازار جامعه) هم شناخته می شود; به سبب انواع اجناسش شهرت دارد; یعنی در این بازار محلی هر دو نوع اجناس برند و غیر برند را خواهید دید; البته این بازار یک بار در سال ۲۰۱۵ به سبب شلوغی و هجمه ای که به محله اولوس استانبول افزوده بود; تعطیل شد، اما پس از یک غیبت طولانی، مکانی ثابت را درست در مقابل جای قبلی برای این بازار هفتگی در نظر گرفتند.
خوب است بدانید که تعطیلی بازار اولوس برای یک مدت ; باعث نشده که این بازار اجناس برند خود مانند گپ، آدیداس، بربری و لوئیس ویتون را از دست بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *