بازگشایی مرز هوایی و آغاز پروازهای ایران و ترکیه از ۲۵ مرداد
بازگشایی مرز هوایی و آغاز پروازهای ایران و ترکیه از ۲۵ مرداد
جولای 31, 2020
پرواز تهران -استانبول ماهان یک مهر ماه؟!
سپتامبر 21, 2020

قوانین جدید قطر ایرویز برای سفر

بازگشایی مرز هوایی و آغاز پروازهای ایران و ترکیه از ۲۵ مرداد

بازگشایی مرز هوایی و آغاز پروازهای ایران و ترکیه از ۲۵ مرداد

قوانین جدید قطر ایرویز برای سفر

محدودیت در ورود به کشورهای دیگر

طبق اعلام هواپیمایی قطر، برخی از کشورها برای ورود مسافران خارجی به خاک خود محدودیت‌هایی را اعمال کرده‌اند. توجه داشته باشید که این محدودیت‌ها در گذر زمان ممکن است تغییر کنند.
مسافران باید به این نکته توجه داشته باشند، حتی در پروازهای ترانزیتی قطر ایرویز که مقصد نهایی آن‌ها کشور دیگری به جز قطر است و در ادامه راه از پرواز دیگری استفاده می‌کنند، باید تمامی مدارک خود را در فرودگاه قطر ارائه دهند.
مسافران باید پیش از سفر به مقصد مورد نظر خود، تمامی قوانین ورود به‌ آن کشور را مطالعه نمایند. برای دریافت آخرین اطلاعات در مورد قوانین سفر به کشورهای دیگر می‌توانید به وب سایت رسمی سازمان حمل و نقل هوایی (یاتا) مراجعه کنید.
همچنین مسافران برای سفر به کشورهایی که تحت تاثیر ویروس کووید ۱۹ قرار گرفته‌اند، می‌توانند از طریق وب سایت‌ رسمی سازمان بهداشت جهانی، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) و سازمان گردشگری جهانی (UNWTO) مراجعه نمایند.

ضرورت استفاده از ماسک و شیلد در سفرهای قطر ایرویز

هواپیمایی قطر به تازگی استفاده از ماسک و شیلد محافظ صورت را در سفرهای خود اجباری کرد. مسافرین هواپیمایی قطر باید علاوه بر استفاده از ماسک از شیلد محافظت صورت نیز استفاده نمایند. لازم به ذکر است هواپیمایی قطر موارد حفاظتی را برای مسافران خود فراهم می‌کند اما چنانچه مسافران مایل به استفاده از وسایل حفاظتی شخصی خود باشند، می‌توانند در طول سفر از آن‌ها استفاده کنند.

 

ضرورت ارائه تست منفی PCR در پروازهای هواپیمایی قطر

از دیگر اقدامات هواپیمایی قطر برای ایمنی و سلامت مسافران، ارائه تست منفی PCR است. مسافرانی که به کشورهای ایران، ارمنستان، بنگلادش، برزیل، هند، عراق، نپال، نیجریه، پاکستان، فیلیپین، روسیه و سری لانکا وارد و یا از این کشورها خارج می‌شوند، موظف به ارائه تست منفی PCR و فرم تعهدنامه هستند. همچنین به محض آغاز پروازهای قطر ایرویز به کشورهای هند، نپال، نیجریه و روسیه مسافرین این کشورها نیز مشمول این قانون خواهند شد.
لازم به ذکر است، از زمان صدور گواهی تست منفی PCR نباید بیش از ۷۲ ساعت گذشته باشد و آزمایش باید توسط یکی از آزمایشگاه‌های مورد تایید هواپیمایی قطر انجام شده باشد. پرداخت هزینه‌های مربوط به انجام تست PCR نیز به عهده مسافر می‌باشد.
هواپیمایی قطر اعلام کرده است کسانی که فاقد مدارک موجود باشند اجازه پرواز با این شرکت هواپیمایی را نخواهند داشت. لازم به ذکر است کودکان زیر ۱۲ سال که جواب تست PCR اعضای خانواده آن‌ها منفی بوده است نیازی به انجام این تست ندارند.

آزمایشگاه‌های مورد تائید هواپیمایی قطر برای مسافران ایرانی

 

آزمایشگاه‌های مورد تائید هواپیمایی قطر برای مسافران ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *