تماس تلفنی روحانی و اردوغان
تاکید بر بازگشایی مرزهای ایران و ترکیه
می 25, 2020
پاسپورت سلامت
پاسپورت سلامت چیست؟
می 28, 2020

طرح ترکیه برای احیای گردشگری تابستان ۹۹

سفر به ترکیه

ترکیه برنامه‌های خود را برای احیای گردشگری معرفی کرد. این کشور اعلام کرده است که می‌خواهد برای مسافران، تفرجگاه‌ها و کارمندان آن‌ها گواهینامه‌ی سلامت صادر کند و هدف خود را از اجرای این طرح، ایجاد جهش در صنعت مهمی خوانده که آسیب‌های شدیدی را از همه‌گیری ویروس کرونا متحمل شده است.

مهمت نوری ارسوی، وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه، در یک مصاحبه‌ی مطبوعاتی گفت:
برنامه‌ی اعطای گواهینامه‌ی ما این اطمینان را به مهمانانمان در ترکیه خواهد داد که تعطیلات خود را در شرایطی ایمن و با رعایت اصول بهداشتی به سر خواهند برد و خیال آن‌ها را طی مدت بازدید از ترکیه آسوده نگه خواهد داشت.
وی در ادامه‌ی صحبت‌های خود افزوده است که:
برنامه‌ی ما تمامی مراحل پیشگیرانه و حفاظتی را شامل همه‌ی وسایل نقلیه‌ی هوایی، دریایی و زمینی و تمامی ورودی‌ها، همه‌ی نهادهای درگیر در برگزاری تعطیلات، وضعیت سلامتی فعالان در صنعت و خود گردشگران در بر می‌گیرد.
طرح جدید به‌قدری جذاب است که می‌تواند مسافرانی را که تمایل به گذراندن تعطیلات خود در ترکیه دارند و پیش از این به خاطر کاهش ارزش لیر در برابر دلار که به ارزان شدن هزینه‌ی غذا، اقامت و پرواز با ایرلاین‌های ترک می‌انجامد، وسوسه شده بودند را بیش از پیش مصمم به سفر به ترکیه بسازد. شرکت‌های هواپیمایی قرار است پروازهای عادی خود را از ماه ژوئن از سر بگیرند.
آقای ارسوی با بیان این نکته که گواهینامه‌ی فوق به صنعت سفر ترکیه کمک خواهد کرد تا «پیش‌از هر کشور دیگری به‌سمت گردشگری سالم گام بردارد»، به یکی از عوامل موثر در بازاریابی در این صنعت اشاره کرد. در صورتی که یکی از مهمانان دچار بیماری بشود یا به خاطر ابتلا به کرونا از دنیا برود، برنامه‌ی صدور گواهینامه به‌طور بالقوه این قابلیت را دارد که برای جبران این مسئله به هتل‌ها و ایرلاین‌ها کمک کند.
برنامه‌ی صدور گواهینامه ثابت می‌کند که ترکیه نقشی پیشرو در تعیین مسیر برای عادی‌سازی گردشگری به عهده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *