پاسپورت ترکیه
انواع پاسپورت ترکیه
ژوئن 21, 2020
تمدید یکساله و رایگان گذرنامه‌های شهروندان ایرانی خارج از کشور
تمدید یکساله و رایگان گذرنامه‌های شهروندان ایرانی خارج از کشور
ژوئن 21, 2020

روش های اخذ پاسپورت ترکیه

پاسپورت ترکیه
پاسپورت ترکیه
گرفتن شهروندی ترکیه از چه طریقی انجام می شود؟
چند روش برای این کار وجود دارد که شما می توانید هر یک از آن ها را با توجه به قوانین آن ها و شرایط خودتان انتخاب کنید. اخذ پاسپورت ترکیه با
خرید ملک ، ازدواج، راه اندازی کسب و کار و سرمایه گذاری، چهار مورد از بهترین روش های اخذ پاسپورت ترکیه می باشد که در ادامه به توضیح کامل هریک از آن ها می پردازیم.
 • شهروندی ترکیه با خرید ملک : یکی از ساده ترین روش هایی که می توانید توسط آن، برای اخذ شهروندی و یا پاسپورت ترکیه اقدام کنید، خرید ملک است. با سرمایه گذاری جهت خرید ملک در ترکیه به مبلغ ۲۵۰,۰۰۰ دلار و حفظ آن لااقل تا ۳ سال ، شهروندی این کشور را برای خود و خانواده به دست میاورید . اگر قصد دارید از این روش استفاده کنید، بهتر است مراحل زیر را برای دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک مطالعه کنید:
 1. یک ملک مناسب با هدف سرمایه گذاری شناسایی کرده و برای خرید در نظر بگیرید.
 2. ملک مورد نظر را جهت ارزش گذاری به کارشناسان شرکت های معتبر و مورد تایید کشور ترکیه معرفی کنید.
 3. از حساب خود به عنوان خریدار، مبلغ مورد نظر را به حساب شخص سازنده منتقل کنید.
 4. مراحل انتقال و ثبت سند به نام خود را انجام دهید.
 5. جهت تغییر نوع اقامت قبلی یا اخذ اقامت موقت در کشور ترکیه از اداره مهاجرت تقاضای اخذ راندوو کنید.
 6. به اداره ثبت احوال مراجعه کرده و اسناد مربوطه را تحویل دهید.
*لازم به ذکر است که عدم مشاوره با وکیل یا مشاور با تجربه در این مورد ، ممکن است نتایج نا مطلوبی برای شما به بار بیاورد . بنابراین بهتر است قبل از هر اقدامی ، مشاوری امین و معتمد پیدا کنید .
 • اخذ پاسپورت ترکیه با سرمایه گذاری : یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری که به شما امکان اخذ پاسپورت ترکیه را می دهد، سرمایه گذاری ۳ ساله در یکی از بانک های این کشور به مبلغ نیم میلیون دلار (۵۰۰,۰۰۰ دلار) می باشد.
 • شهروندی ترکیه با راه اندازی کسب و کار : اگر شما یک کارآفرین موفق هستید و یا برای اشتغال زایی در ترکیه ایده ای دارید، این روش نیز می تواند برای اخذ شهروندی ترکیه به شما کمک کند. کافی است کسب و کاری در کشور ترکیه راه اندازی کنید و ۵۰ نفر از شهروندان ترک را به بیمه کرده و استخدام کنید . در ازای آن پاسپورت کشور ترکیه را دریافت میکنید .
 • اخذ شهروندی ترکیه از طریق ازدواج : ازدواج نیز یکی از اولین راه هایی است که برای اخذ پاسپورت یا اقامت در هر کشوری به ذهن افراد خطور می کند. اغلب کشور ها این قانون را دارند که هر آقا یا خانم با یکی از شهروندان آن کشور ازدواج کند، موفق به اخذ اقامت و شهروندی آن خواهد شد. کشور ترکیه نیز از این قانون مستثنی نیست و شما می توانید پس از ازدواج با یک فرد ترک، برای اخذ پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج اقدام کنید. اما این روش شرایط متفاوتی دارد که تنها با رعایت آن ها می توانید برای این کار اقدام کنید. به برخی از این قوانین و شرایط دقت کنید:
 • ازدواج شما باید با طی کردن مراحل عقد رسمی و قانونی انجام شده و در دفاتر مربوطه ثبت شود.
 • برای تقاضای اقامت، باید ۳ تا ۵ سال از رسمی شدن ازدواج شما گذشته باشد، تا دولت ترکیه از واقعی بودن ازدواجتان اطمینان حاصل کند. در غیر این صورت موفق به اخذ پاسپورت ترکیه نخواهید شد.
 • همسرشما باید شهروند ترکیه باشد. به عبارتی ازدواج با افرادی که اقامت ترکیه و پناهندگی این کشور را اخذ کرده اند، به شما امکان دریافت پاسپورت را نمی دهد.
 • دریافت گواهی تجرد از کنسولگری کشور خود و ارائه آن، الزامی است.
 • سن هر دو نفر باید بالای ۱۸ سال بوده و در صورتی که سن خانم از ۱۸ سال کمتر باشد، نیاز به رضایت و یا گواهی فوت پدر می باشد.
 • اگر خانمی که قصد ازدواج دارد، قبلا ازدواج کرده باشد، برای ازدواج مجدد با فردی دیگر باید حداقل ۳۰۰ روز از ازدواج سابقش بگذرد.

 

انواع پاسپورت ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *