جاذبه های گردشگری جزیره هنگام را بشناسید

مشهد
تور مشهد
ژوئن 28, 2020
فاصله بین شهرهای ترکیه از یکدیگر چقدر است
فاصله بین شهرهای ترکیه از یکدیگر چقدر است؟
جولای 3, 2020

جاذبه های گردشگری جزیره هنگام را بشناسید

جزیره هنگام

جزیره هنگام

جزیره هنگام

جزیره هنگام

 جزیره هنگام از مجموعه جزایر خلیج‌فارس و در مجاورت جزیره قشم واقع شده است؛ که به‌واسطه حضور دلفین‌ها در آب‌های نزدیک جزیره، شهرت زیادی دارد. این جزیره‌ی کوچک در جنوب جزیره‌ی قشم قرارگرفته است و فاصله‌ی آن تا شهر قشم در حدود ۲۹ مایل دریایی است
با فرارسیدن پاییز، آب‌های خلیج‌فارس مهمانان تازه‌ای را میزبانی می‌کند. در اواسط این فصل، دلفین‌ها به نزدیکی هنگام می‌رسند و تا اواسط اردیبهشت در همین منطقه می‌مانند.
اگر از اسکله‌ی کندالو که به سمت هنگام حرکت کنید می‌توانید دسته‌های دلفین را ببینید که در کنار هم بانظم خاصی شنا می‌کنند. از آب بیرون می‌پرند و گاهی به نظر می‌آید درحالی‌که لبخند می‌زنند با باله‌های پهن و خاکستری‌رنگشان برای شما دست تکان می‌دهند.
جزیره هنگام

جزیره هنگام

 

در کنار ساحل هنگام جدید بازاری محلی برپاست و بوی ادویه‌ی غذاهای محلی شما را به بازدید از این بازار فرامی‌خواند؛ این بازار با مصالح بومی محلی درست‌شده و در قدم‌به‌قدم آن رنگ و بویی از سنت‌های کهن جزیره وجود دارد.
 درصورتی‌که از این بازار دیدن کردید، طعم بی‌نظیر سمبوسه را از دست ندهید.
 در این بازار محلی صنایع‌دستی که با صدف ساخته‌شده نیز عرضه می‌شود و درصورتی‌که علاقه‌مند باشد زنان محلی با حنا، طرح‌هایی از گل را بر دستانتان نقش می‌زنند.
صنایع دستی جزیره هنگام

صنایع دستی جزیره هنگام

در حوالی جزیره هنگام قسمتی وجود دارد که با لقب آکواریوم طبیعی شناخته می‌شود؛ در این محل می‌توانید ماهی‌های رنگارنگی را ببینید که به‌صورت آزاد و رها در پهنه‌ی آبی خلیج‌فارس شنا می‌کنند. در این بخش از جزیره به دلیل وجود کلونی‌های مرجانی آب شفافیت بالایی دارد و جانداران رنگارنگ دریایی به‌راحتی قابل‌مشاهده هستند.

 

پیشنهاد می‌کنیم کمی خرده‌نان همراه‌تان داشته باشید که در آب بریزید تا این موجودات رنگارنگ جست‌وخیز و حرکات جالبی را به نمایش بگذارند. البته در این میان نباید خرچنگ‌ها را فراموش کنید که بر روی صخره‌هایی که سر از آب برآورده‌اند، به این‌سو و آن‌سو می‌روند.
آکواریوم طبیعی خلیج‌فارس

آکواریوم طبیعی خلیج‌فارس

پیشنهاد ما این است که حتماً یک‌شب را در ساحل زیبای هنگام اقامت کنید تا شاهد شبی شگفت‌انگیز باشید. چراکه شب‌ها ساحل جزیره هنگام چهره‌ای جادویی به خود می‌گیرد و آب در آن به رنگ آبی درخشان درمی‌آید. چنین پدیده‌ای که در سواحل مالدیو و کالیفرنیا و دیگر نقاط دنیا هم رخ می‌دهد، ناشی از فیتوپلانگتون‌های دریایی است.
این آبزیان ریز، وقتی در شرایط ناآرام قرار گیرند از خود نور ساطع می‌کنند و باعث می‌شوند که موج‌ها و ماسه‌های ساحل نیز به شکلی درخشنده به نظر برسند.
ساحل جادویی هنگام در شب

ساحل جادویی هنگام در شب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *