تور شیراز
مجموعه زندیه شیراز
می 18, 2020
تفلیس
تور تفلیس
می 19, 2020

تور لریک

لریک-آذربایجان
کشور آذربایجان با قرار گرفتن در ساحل خزر و داشتن جنگل‌های هیرکانی مقصدی جذاب برای طبیعت‌گردی است. منطقه لریک در جنوب آذربایجان و در دل جنگل‌های هیرکانی، می‌تواند تمام توقع شما را از طبیعت گردی برآورده کند. مردم آن بیشتر تالش هستند و به دو زبان ترکی آذربایجانی و تالشی صحبت می‌کنند.

لریک شهر کوچکی است که در سال 1930 میلادی تاسیس شده است. با این همه وجود گورستان‌های باستانی و آثاری مانند قوچ سنگی، نشان از تمدن چند هزار ساله دارد. با این که شهر مرکزی آن کوچک است اما منطقه لریک دارای 161 روستا است که در نقاط مختلف جنگلی و کوهستانی پراکنده شده‌اند. مردمان لریک به طول عمر شهرت دارند. آب و هوای معتدل و سلامت مواد غذایی باعث شده تا عمر مردم این منطقه طولانی باشد.

آشنایی با لریک

1 سوغاتی های لریک؟
شهر لنکران با باغات نارنگی و مزارع چای مشهور است. هوایی گرم و مرطوب دارد. وجود ساحل خزر به این شهر جذابیتی خاصی بخشیده است. از یک طرف آبی دریا و از یک طرف سبزی جنگل مسیری رویایی را برای توریست‌ها رقم می زند. چای معروف‌ترین سوغاتی لنکران است
2غذاهای لریک؟

از نظر خورد و خوراک در این شهر مشکل زیادی نخواهید داشت و تقریبا همه آن چیزی که مد نظر شماست می توانید در لریک پیدا کنید.

البته نباید انتظار داشته باشید که شعبه های فست فود های بین المللی مانند مک دونالد و کی اف سی و ... را در لریک ببینید. اما رستوران های محلی که اینجا هستند انواع کباب، برنج و ... را سرو می کنند.

3جاذبه‌های گردشگری لریک؟
مهم‌ترین جاذبه‌های لریک، جاذبه‌های طبیعی آن است. جنگل‌های ارتفاعات تالش با آب و هوای مرطوب و معتدلش، جانی دوباره به این منطقه بخشیده است.لریک جاذبه‌های دیگری هم مانند مجسمه قوچ، قبرستان قزلباش، قیز قالاسی (قلعه دختر) و اوغلان قالاسی (قلعه پسر) و توربه (مقبره) نظام الدین عمر شهسوار و غار بوزیررا دارد.
  • لریک
  • لریک
  • قیز قالاسی
  • لریک-آذربایجان
قیمت ها متعاقبا اعلام خواهد شد

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *