کوش آداسی
تور کوش آداسی
می 22, 2020
ترکیه
زمان بازگشایی مرز هوایی ترکیه با ایران
می 25, 2020

تور نخجوان

نخجوان

تور زمینی نخجوان از تهران

نخجوان یکی از شهرهای جمهوری آذربایجان بوده و مرکز جمهوری خودمختار نخجوان محسوب می شود. شهر نخجوان آذربایجان از قدیمی ترین شهرهای کشور آذربایجان بوده و منابع معتبر تاریخ تاسیس آن را حدود ۱۵۰۰ قبل از میلاد نشان می‌دهند. فاصله نزدیک نخجوان با ایران باعث شده تا این شهر مقصد بسیاری از گردشگران ایرانی برای سفر و تفریح باشد.

نکته مهم برای سفر به نخجوان این است که برای ورود به منطقه‌ی نخجوان الزامی برای مراجعه به سفارت وجود ندارد و فقط با داشتن پاسپورت می‌توانید در مرز ایران و نخجوان درخواست ویزای ۱۵ روزه دهید. همچنین سفر به نخجوان، یکی از ارزان‌ترین و بهترین مقصدهای گردشگری و سفر به خارج از کشور به شمار می‌رود که هزینه های سفر به نخجوان از عهده‌ی بسیاری بر می‌آید

آشنایی با نخجوان

1مراکز خرید نخجوان؟
اجناس بازار در نخجوان ترکیبی است از کالاهای روسی، ترک، ایرانی و طبق معمول چینی. بازار ٥٧ یک بازار روباز است که به صورت غرفه‌ای تقسیم‌بندی شده است و هر روز جز یک‌شنبه دایر است، در بیرون این بازار هم میوه و سبزی و ماهی می‌فروشند. در نخجوان بازار مدرن هم پیدا می‌شود. مرکز تجارت مهم‌ترین، مدرن‌ترین و بزرگ‌ترین پاساژ در نخجوان است و در طبقه‌ی بالایش، هتل تجارت واقع شده. الیش و ریش هم فروشگاهی است که صرفا کالاهای تولید ترکیه و عمدتا خوراکی می‌فروشد و قیمت‌هایش هم با داخل ایران فرق چندانی ندارد. اما به هر حال ديدن اين بازارها خالی از لطف نيست.
2غذاهای نخجوان؟

با وجود اینکه نخجوان شهر کوچکی است، اما انواع خوراکی ها و شیرینی های خوشمزه را در این شهر می توانید پیدا کنید، غذاهای نخجوان شباهت زیادی به غذاهای آذربایجانی و همچنین کشورمان ایران نیز دارد. محبوب ترین غذاها انواع کباب ها و غذاهای محلی هستند که طرفداران زیادی بین مردم این شهر و توریست هایی که به این شهر سفر می کنند، دارد. پلوی آذربایجانی و کباب شیشلیک و دلمه را هرگز در سفرتان به نخجوان فراموش نکنید.

3جاذبه های گردشگری نخجوان؟
غار اصحاب کهف نخجوان،دریاچه باتابات،موزه تاریخ ایالتی نخجوان،موزه ادبیات نخجوان،آرامگاه مومنه خاتون نخجوان،مسجد جامع نخجوان،قلعه خان نخجوان و ... از جاذبه های نخجوان است.
  • قلعه خان نخجوان
  • آرامگاه مومنه خاتون نخجوان
  • موزه تاریخ ایالتی نخجوان
  • موزه تاریخ ایالتی نخجوان
  • دریاچه باتابات
حرکت 21 اردیبهشت 1400 ساعت 21

*هتل 5ستاره دوزداغ

*صبحانه+ناهار+شام بوفه

*استخر،سونا،جکوزی و حمام ترکی

*گشت شهری

*بیمه

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *