لریک-آذربایجان
تور لریک
می 19, 2020
پارک متاتسمیندا
شور و هیجان در شهربازی تفلیس
می 21, 2020

تور تفلیس

تفلیس
تفلیس شهر محبوب ایرانیان است. اگر یکبار به تفلیس سفر کنید مشاهده می کنید درصد قابل توجهی از گردشگران این شهر را ایرانیان تشکیل می دهد. تفلیس شهری مملو از جاهای دیدنی و تاریخی است که در کنار بازدید از آن ها، تجربه سبک زندگی متفاوت سفری بی نظیر را برای گردشگران رقم خواهد زد.

شهر تفلیس شهری‌ست تاریخی که با کلیساها و مجسمه‌هایش معروف شده؛ معماری کلاسیک و اقلیم کوهستانی این شهر آن را در میان شهرهای همانندش منحصربه‌فرد کرده است. تفلیس نیز مانند دیگر پایتخت‌های کلاسیک اروپایی، برای مسافرین گرجستان مقصد جذابی‌ست.این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی خود، جاذبه‌های طبیعی زیادی هم دارد.

آشنایی با تفلیس

1سوغاتی های تفلیس ؟
اگر به دنبال سوغاتی خوراکی هستید در این شهر گزینه های متعددی خواهید داشت: انواع عسل، مرباهای محلی، نوعی شکلات به نام چورچوخلا و چای را می توانید خریداری کنید. اگر هم به دنبال سوغاتی های خاص و آنتیک هستید پیشنهادمان این است که به بازار خرده فروشان درای بریج (DRY BRDIGE) بروید. در این بازار می توانید انواع عتیقه جات و کالاهای آنتیک مثل دوربین های روسی، کتاب ها و مجلات قدیمی و … را پیدا کنید.
2غذاهای تفلیس؟

خاچاپوری آجارولی ،خینکالی ،بادریجانی نیگوِزیت،آجاپساندالی،سوپ خارچو، پخالی،لوبیو،کباب متسوادی

3جاذبه های گردشگری تفلیس؟
مهم‌ترین بناهای تاریخی این شهر مرتبط با دین مسیحیت در شاخه‌ی ارتدکس است.صومعه‌ی جیواری،پارک ملی تفلیس،صومعه‌ی تاریخی مارتکوپی،قلعه ناریکالا،کلیسای سامبا ، کلیسای آنچیسخاتی و ...
  • کلیسای جامع تثلیث
  • پل صلح
  • کلیسای متخی
  • مادر کارتلی یا کارتلیس دِدا
  • قلعه ناریکالا
  • تفلیس
قیمت ها متعاقبا اعلام خواهد شد

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *