وان-ترکیه
تور وان
سپتامبر 16, 2014
آنتالیا
تور آنتالیا
می 12, 2020

تور ترابزون

ترابزون-ترکیه
ترابزون یکی از مقصدهای گردشگری زمینی پر مخاطب و پر مسافر ترکیه است که در سالهای اخیر با استقبال گردشگران ایرانی مواجه شده و روزانه شاهد مسافرت صدها توریست ایرانی به این منطقه هستیم.

ترابزون را معمولا شهر سلاطین می‌نامند. چراکه زادگاه سلیمان یکم، پادشاه معروف عثمانی است که غربی‌ها او را با نام سلیمان محتشم و شرقی‌ها با نام سلیمان قانونی می‌شناسند. محصولات کشاورزی این منطقه نیز عامل دیگری برای شهرت ترابزون است. به‌خاطر مناسب‌بودن شرایط آب و هوایی و خاک منطقه، ترابزون هر سال فندق‌های باکیفیتی تولید می‌کند که هزاران تن از آن‌ها به نقاط مختلف جهان صادر می‌شود. همچنین، به‌خاطر نزدیکی آن به خط ساحلی، صنعت ماهی‌گیری نیز در منطقه رواج بسیاری دارد و تاثیر آن را در غذاهای محلی نیز می‌توان مشاهده کرد.

آشنایی با شهر ترابزون

1طبیعت و سواحل؟
ترابزون و مناطق اطراف آن یکی از بکرترین و زیباترین مناظر ترکیه را دارند. از هر سمتی از شهر که به دل طبیعت بزنید با صحنه‌های خیره‌کننده و زیبا مواجه می‌شوید. با این حال بهتر است بدون راهنما و اطلاعات قبلی خیلی از شهر فاصله نگیرید.
2غذاهای محلی ترابزون؟

وارد خیابان اوزون سوکاک که شوید، مغازه‌های زیادی را خواهید دید که باقلوا، حلوای کنجدی، لقمه (شیرینی‌های گرد، سرخ‌شده و آغشته به شربت) و شیرینی‌های دیگری می‌فروشند که هر کدام از رنگ و عطر متفاوت و اشتهابرانگیزی برخوردار هستند.

پیده ،سوتلاچ،کوفته‌ی آقچه‌آباد،کویماک

3جاذبه های گردشگری و توریستی ترابزون؟
ایا صوفیه،صومعه سوملا،قصر آتاتورک،روستای همسیکوی،دریاچه اوزون گل،مسجد فاتح،موزه ترابزون،آرامگاه و مسجد گلبهار خاتون
  • منطقه مسکونی قدیمی تفلیس
  • دریاچه اوزون گل
  • روستای همسیکوی
  • قصر آتاتورک
  • صومعه سوملا
  • ایا صوفیه
قیمت ها متعاقبا اعلام می شود

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *