پایان مراحل سنتز یک داروی ضد کرونا در ترکیه
پایان مراحل سنتز یک داروی ضد کرونا در ترکیه
ژوئن 13, 2020
پاسپورت ترکیه
روش های اخذ پاسپورت ترکیه
ژوئن 21, 2020

انواع پاسپورت ترکیه

پاسپورت ترکیه
پاسپورت ترکیه
شما می توانید بدون ویزا به کشور ترکیه سفر کرده و تا ۹۰ روز معادل ۳ ماه در آن جا اقامت داشته باشید . چنانچه نیاز دارید مدت زمان بیشتری در ترکیه بمانید ، می توانید برای گرفتن اجازه اقامت در بازه های زمانی مختلف مانند ۶ ماهه، یک و یا دو ساله اقدام نمایید. اما چنانچه تصمیم گرفته اید که شهروند ترکیه شده و پاسپورت این کشور را دریافت کنید ، ابتدا بهتر است با انواع مختلف پاسپورت ترکیه آشنا شوید.
چهار نوع پاسپورت ترکیه توسط کشور و دولت ترکیه به رسمیت شناخته شده است که آن ها را معرفی کرده و توضیحات لازم درباره آن ها را ارائه می کنیم:
  • پاسپورت قرمز یا عمومی : پاسپورت معمولی و عادی کشور ترکیه به نام پاسپورت قرمز شناخته می شود که شامل ۳۸ صفحه است. این نوع پاسپورت به شهروندان عادی ترکیه و افرادی که موفق به اخذ تابعیت این کشور شده اند، تعلق می گیرد. اعتبار پاسپورت قرمز ترکیه برای افراد بالای ۱۸ سال به مدت ۱۰ سال و برای افراد زیر ۱۸ سال به مدت ۵ سال می باشد. نام دیگر این پاسپورت Bordo Passport است. اگر موفق به اخذ تابعیت ترکیه از روش هایی مثل خرید ملک، سرمایه گذاری و… شده اید، پاسپورتی که به شما تعلق می گیرد، همین پاسپورت است.
  • پاسپورت سبز یا ویژه : این پاسپورت که با نام Yesil Pasport شناخته می شود، دارای ۳۰ صفحه می باشد و همان طور که از نامش پیداست به افراد خاص و ویژه داده می شود. این افراد خاص شامل نمایندگان مجلس، مدیران و کارکنان درجه ۱ و ۲ و ۳ است و مهر ویژه HUSUSI DAMGA در آن درج شده است.
  • پاسپورت مشکی یا دیپلماتیک : این پاسپورت که دارای ۲۸ صفحه است به افرادی مثل اعضای دیوان عالی کشور، فرماندارن، روسای شهرداری، روسای جمهوری سابق و… داده می شود.
  • پاسپورت خاکستری یا خدمت : افرادی مانند روزنامه نگاران، ماموران دولتی و به طوری کلی اشخاصی که برای ماموریت به کشور دیگری اعزام می شوند، می توانند این پاسپورت را اخذ کنند. این پاسپورت را با نام ها Hizmet Pasaport و یا Gri Pasaport نیز می شناسند.

روش های اخذ پاسپورت ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *